Majestátný jelen a pracovitý obr

Klasický zvěrokruh neboli zodiak znáte jistě všichni. K přesně definovaným obdobím roku náleží symboly, které by dnes zpaměti uměl vyjmenovat téměř každý z Vás. Zatímco na období končící jednadvacátým květnem podle tradičního zvířetníku vychází býk, u indiánského horoskopu je to začátek pro majestátného jelena. A u období končící dvaadvacátým srpnem jsme u zodiaku zvyklí na lva, u severoamerické alternativy začíná doba medvěda.

Platí stále

O superlativech, které jistě indiánský kalendář v sobě nese, se dá napsat mnoho. Ohromné množství věcí se o něm také již napsalo. Jednu věc je nicméně potřeba ještě zmínit – tento kalendář platí neustále. Nejedná se o žádnou týdenní nebo měsíční záležitost, právě naopak. Tento velkolepý spis platí dnes a bude platit jistě ještě mnoho dalších let.  

Next Post

Výrobci se snaží

Čt Lis 22 , 2018
Ano, snaží se nejen výrobci mechanické části o dosažení stále větší přesnosti a rychlosti, zvětšování možných rozměrů, ale i tvůrci softwaru se snaží vytvářet stále lidsky přístupnější programové vybavení, které dokáže komunikovat i s „konstruktérskými“ grafickými programy a umožňuje tak stále lépe využívat pohodlně všech výhod 3D tiskáren. Není třeba […]